Yardım Aranıyor!

Merhaba;

Site içeriğini genişleterek, daha fazla insana ulaşmayı istiyorum. Ancak siteyi hayal ettiğim biçime getirmek, tek başıma hâyli zor. Okuduğunuz yazıları hazırlamam, düzeltmem, resimleri ayarlamam... hepsi vakit alan işler. Bunları yapmaktan zevk alıyorum ama hepsine yetişemem. Bu sebeple, bazı konularda yardımlarınızı rica edeceğim. Birlikte daha çok insana ulaşıp, daha iyi şeyler ortaya koyabiliriz.

Siteye nasıl destek verebileceğinizi ve yapılması gerekenlerle ilgili detayları aşağıda yazdım. İlgilendiğiniz bir şeyler olursa, benimle temasa geçmekten çekinmeyin. Fakat devam etmeden bir konunun altını çizmem gerekiyor: Burası çıkar gözetmeden yürütülen, ücretsiz bir internet sitesi. Site içerisindeki bütün materyal, yardımcı olabilmek niyetiyle hazırlandı. Anlayacağınız üzere ticari bir beklentim veya ona yönelik bir amacım yok! Eğer yardımcı olmayı düşünüyorsanız, benzer şekilde çıkar beklemeden çalışmalısınız. İnsanların duyacağı minnet yeterli değilse, daha iyi bir öneri sunabilecek pozisyonda değilim.

Bana nereden ulaşacağınızı biliyorsunuz: [email protected]


Yazarlar

Ben tek kişiyim ve okuduğunuz herhangi bir yazıyı hazırlamak için neredeyse bir tam günümü harcıyorum. Yazı yazmak çok kolay bir iş değil. Fakat başkaları da olduğu takdirde, içeriğimiz hızlı bir şekilde gelişecektir. O yüzden Türkçe'yi ve imlâ kurallarını güzel kullanıp, bilgisini paylaşmak isteyen herkese kapımız açık.

Web sayfamızı yazacağınız yazılarla zenginleştirmeden önce, bir konuyu göz önüne almalısınız. Siteye konan her yazı, sitede kalır. Umarım yanlış anlamadınız; yazı haklarının bana geçmesi gibi bir niyetim yok. Dileyenler, yazdıkları yazıyı başka yerlerde de kullanabilirler; sonuçta yazının gerçek sahibi onlar. Fakat maymun iştahlı insanlar yüzünden, içeriğin defalarca değişmesine de göz yumamam. Paylaşmak hediye vermek gibidir. Hiç verdiğiniz hediyeyi, "vaz geçtim" diyip geri aldınız mı?


Çevirmenler

Linux için yazılmış binlerce harika makale var. Bu makalelerin birçoğu, daha fazla paylaşım için çevirmek isteyenlere açık durumda. İngilizcesine güvenen, çeviri yapabilirim diyen herkes, çok yardımcı olacaktır.


Daha iyi bir içerik istiyorsanız, içeriğin bir parçası olun! Küçük katkılarınız, hepimizi daha iyi yerlere taşıyacaktır!

Çağatay ÇEBİ